Ani vám není určitě příjemně, když onemocníte. Nemoci jsou něco, co nedělá dobře nikomu z nás. A proto se obvykle snažíme nemocem předcházet, vyhýbat se jim. A někdy se nám to daří. Někdy ale také ne. A pokud onemocníme, nezbývá nám než doufat, že se to zase spraví. A že bude zase líp.
Pokud jde o infekční nemoci, je ale žádoucí nejen se léčit. Také bychom měli předcházet jejich šíření. A je nám pochopitelně známo, jak se chovat, aby se podobné neduhy nešířily dál. Velice dobře to víme třeba o koronaviru, se kterým máme dlouhou a hodně nepříjemnou zkušenost z doby pandemie.

Všichni jistě víte, co jsme podnikali proti šíření této nákazy, když představovala reálnou hrozbu pro celý svět. Víte, jak jsme se chránili rouškami nebo respirátory, jak jsme se testovali a v případě pozitivního nálezu končili v karanténě nebo rovnou v nemocnici. Dnes už pro nás koronavirus takové nebezpečí nepředstavuje. Ale je tu s námi stále, a i nadále nás potenciálně ohrožuje. A tak bychom měli jeho šíření i nadále bránit, seč to jenom jde. A to znamená, že bychom se měli i nadále testovat aspoň tehdy, když máme podezření, že jsme ho někde chytili.

Nám samotným už sice takový test nepomůže, ale můžeme zjištěním takové nákazy zabránit aspoň jejímu šíření. Když víme, že jsme koronavirus chytili, můžeme se izolovat od ostatních a chránit je tím. Což je rovněž důležité, protože čím méně nakažených lidí je, tím je situace lepší. A že nemáte možnost testovat se, jakou jsme měli všichni před několika lety? To není až tak docela pravda. Na pracovišti sice nejspíše testování nepodstupujete, ale takové testy si můžete dělat i sami. Stačí si je koupit a poradit si s jejich použitím dokáže lehce kdokoliv, i naprostý začátečník. A díky tomu, že nám nabízí antigenní testy covidexpert.cz, máme lepší šanci https://www.praha14.cz/zivot-na-praze-14/dejme-maminkam-sanci/ této nákaze vzdorovat.